PROTECTOR - zmäkčovač vody

V prvom článku som písala o tom ako čistiť práčku a prečo je to dôležité a tiež som spomínala PROTECTOR – zložku, ktorú obsahujú pracie prostriedky DEDRA.
PROTECTOR je zmäkčovač vody, ktorý zabraňuje usadzovaniu vodného kameňa v práčke, čím šetrí „elektriku“ a zároveň Vám šetrí peniaze aj za „prach“. Skvelá vec, vzhľadom k tomu, že na Slovensku máme takmer všade stredne tvrdú alebo tvrdú vodu. Možno si hovoríte: „No jasnééé, ďalšia hovadina, za ktorú mám vyhadzovať peniaze.“


Nemusíte. Môžete prať, tak ako ste zvyknutý. Pokúsim sa Vám to vysvetliť na varnej kanvici. Tú má v dnešnej doba snáď každý. Poznáte to, ako si v nej pár krát uvaríte vodu a už je zase plná kameňa a treba ju vyčistiť. Predstavte, že by existoval nejaký prášok, ktorý by ste mohli dať do vody a kľudne kanvicu používať aj pol roka, kým by ju bolo treba vyčistiť. POZOR! Tým som nechcela povedať, že máte PROTECTOR sypať do varnej kanvice.Ak neviete akú tvrdú máte vodu VY a ako správne dávkovať  PROTECTOR, tu máte mapu, ktorú som stiahla zo stránky www.mertens.sk a pod mapou nájdete tabuľku s dávkovaním.


TVRDOSŤ VODY mmol/l
Dávkovanie PROTECTOR-u podľa tvrdosti vody
Stredne tvrdá voda
50 g
Tvrdá voda
80 g
Veľmi tvrdá voda
120 g


Teraz Vás možno napadlo: „Prečo mám potom používať aj LIQUIDATOR, tak stačí používať len PROTECTOR, nie?“ NIE. PROTECTOR je LEN zmäkčovač vody, LIQUIDATOR je čistič práčky a odstraňuje aj zvyšky pracích prostriedkov. Ou, teraz ma napadlo lepšie prirovnanie ako s kanvicou. PROTECTOR je ako sestrička. Poradí, ale nevie všetko to, čo doktor LIQUIDATOR.

A ešte jedna vec. PROTECTOR je výrobok určený pre tých, ktorý používajú komerčne dostupné pracie prostriedky, tie čo majú v každom obchode. Tí z Vás, ktorí perú prachmi a gélmi od DEDRY, v nich už PROTECTOR je.

PROTECTOR je dostupný v troch baleniach: prášok 500 g a 1,5 kg alebo tablety 10 ks.
Či používate prášok alebo tablety je to jedno. Jednoducho dajte PROTECTOR do bubna spolu s práškom na pranie. 

V ďalšom článku si posvietime na prachy a gély na pranie. KONEČNE. Spomínala som ich v prvom článku a stále nič, že. Tak ale treba ísť pekne poporiadku.

Ak máte nejakú otázku, píšte a ja Vám odpíšem hneď ako to bude možné.

 

Diskusná téma: PROTECTOR

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok